sunucu barındırma
Hosting

Türkiye lokasyon sunucu barındırma

Günümüzde her internet sitesi 7 gün 24 saat erişilebilir olmak ister. Bunun çözümü de sunucu kullanmadır. Kesintisiz internet bağlantısı olan, veri merkezlerinde muhafazası yapılan teknolojik ve gelişmiş bilgisayarlardır.

Dolayısıyla fiziksel sunucu barındırma gerek profesyonel, gerekse kişisel blog tarzı kullanım yapan herkes için büyük bir öneme sahiptir. Zira soğutmasının veya güvenliğinin tam yapılamaması, siteden alınan verimin kesin şekilde azalmasına, erişim problemlerine neden olur. Ancak bu tür güçlü bilgisayarların barındırılması ve bakımı oldukça zor ve uzun bir iştir.

Sunucu barındırma nedir de bu noktada devreye girer. Sizlere sunduğumuz bu hizmet kapsamında internet adresinizi 7 gün 24 saat canlı tutabilir; ek yatırım, harcama ve masraflardan da kurtulabilirsiniz.

Sunucu Barındırma Neden Kullanılmalı?

Sunucu barındırma olmadan bu web sitelerinin 7 gün 24 saat açık kalabilmesi için büyük bir efor sarf etmek gerekir. Zira bilgisayarların kapanması veya farklı bir güvenlik sorunu olması, sitenizin erişim dışı kalmasına neden olur. Böylece ister kişisel, isterse profesyonel amaçlarınız için kullanın alacağınız verim sıfıra düşer.

Bilgisayarların sürekli çalışır durumda olması, ciddi bir elektrik tüketimini de beraberinde getirir. Dolayısıyla kendi firmanızda veya evde sunucu barındırma ödediğiniz faturalarda çok büyük bir artışa neden olur. Ayrıca ısınan bilgisayarların da soğutulması gerekir. Aksi halde bilgisayarın kendi donanımları zarar görür. Çünkü her ne kadar işlem yapılmasa da, sürekli açık kalma zorunluluğu vardır.

Kısacası sunucu barındırma sizi çok büyük masraflardan kurtarır. Ayrıca sağladığı avantajlar ise şu şekilde bahsedilebilir;

  1. Sitede oluşabilecek yoğun kullanıcı trafiği sebebiyle, ağınızda yaşanacak aşırı yüklenmenin önüne geçer.
  2. Kesintisiz ve yüksek performans sunar.
  3. Gerek evde, gerekse iş yerinde kurulum ve işletme yükünü maliyetini kaldırır.
  4. Erişim için yatırım yapma gereksinimi kalmaz.
  5. Profesyonel bir yönetim sağlar.
  6. Enerjiden ve gelirden tasarruf etmenizi sağlar. Böylece maddiyatı farklı alanlara yönlendirmeniz mümkün olur.

Bu bakımdan size sunduğumuz sunucu barındırma tüm bunlara uygun fiyatla kavuşmanızı sağlar. Sunucularınız tarafımızca gerekli güvenlik, jeneratör ve soğutma önlemleriyle barındırılır.

You might also like