Hosting

Türkiye lokasyon sanal sunucu hizmeti

Türkiye Lokasyon Sanal Sunucu 

Türkiye lokasyon sanal sunucu, sanal sunucularınızı Türkiye üzerinde saklamanıza ve kullanmanıza imkân tanır. Firma olarak sizlere sunduğumuz seçenekler özel olarak hazırlanmakta olup, sitelerinizde en iyi sonucu almanız garanti edilir. Gerek profesyonel, gerekse kişisel bloklara yönelik hizmetlerimiz vardır. 

Sanal sunucu nedir İngilizce’de Virtual Private Server adıyla bilinir. Fiziki bir sunucunun, sanallaştırma yazılımlarının kullanılmasıyla birden fazla sunucuya ayrılarak, kullanılmasını ifade eder. Böylece kaynaklar da verimli olarak kullanılır.  

Genel hatlarıyla sanal sunucular farklı konumlarda bulunabilir. Bu noktada size sunduğumuz bu hizmet Türkiye lokasyon sanal sunucu ile verilir. VPS’ler kendine ait IP adresi, hafıza ve diğer dosyalara sahiptir. 

Türkiye Lokasyon Sanal Sunucu Nerelerde Kullanılır? 

Türkiye lokasyon VDS sanal sunucunun ülkemizde bulunması durumunu ifade eder. Kullanım yerleri oldukça farklı olmakla beraber, özellikle fiziksel sunucuda problem yaşayan kişiler, firmalar tarafından tercih edilir.  

Ancak Türkiye lokasyon sanal sunucu kullanımı bununla sınırlı değildir. Tercih edilebilecek bazı alanlar şöyledir; 

  1. Küçük ölçekli firmalar 
  1. Orta ölçekli firmalar 
  1. Radyo yayını sağlama 
  1. Yedekleme 
  1. Kontrol paneli 

Bunun için tek yapmanız gereken, size uygun bir sunucu bulmadır. Zira hepsi birbirinden farklı seçeneklere sahiptir. Burada dikkat edilmesi gereken ölçü ise internet adresinizin ne kadar trafik aldığı, ne kadar yoğun kullanıldığıdır.  

Türkiye Lokasyon Sanal Sunucu Nasıl Kurulur? 

Her sistemde olduğu gibi Türkiye lokasyon sanal sunucu da bir kuruluma sahiptir. Günümüzdeki bu tarz sunucular Linux ve Windows tabanlı olmaktadır. Ancak her ikisinde de kurulum kolay ve oldukça hızlıdır. Zira 30 dakika gibi bir süre içerisinde tüm işlemler tamamlanır. Bundan sonra fiziksel sunucuda yer alan donanımlardan kullanıcı, dilediği miktarı ayırır. Arzu edilirse ekleme-çıkarma işlemleri da söz konusudur. 

Bununla beraber Türkiye VPS dâhil sanal sunucular, ana sunucunun kaynakları kapsamındadır. Bu nedenle kısıtlıdır ve bulut sunucularında olduğu şekilde limitsize yakın seçenekler sunmaz. Dolayısıyla Türkiye lokasyon sanal sunucu almak istiyorsanız, dikkatli bir tercih yapılmalıdır. Eğer bizimle iletişime geçerseniz, VDS makine fiyatları dâhil ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. 

Tags

You might also like